Smart regulatory wentylatorów

Nowe regulatory prędkości wentylatorów Breve zasługują na miano SMART, ponieważ są nowoczesne, inteligentne i wyposażone w zaawansowane funkcje.

Odpowiedni klimat i oszczędność energii są tu zapewnione!

Dlaczego to właśnie regulatory prędkości wentylatorów są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem do systemów wentylacyjnych niż silniki z odczepami?

  1.  Wykonanie odczepów regulacyjnych na regulatorze prędkości jest łatwiejsze, tańsze i prostsze niż wykonanie odczepów w uzwojeniu silnika.
  2. Regulatory są mniej podatne na zmiany środowiska pracy, nietypowe warunki (np. w tunelu), charakterystykę wentylatora (np. zmiana kierunku łopat) i poziom napięcia w sieci (może się wahać od -10 do 10%), dzięki czemu regulatory działają dłużej i w sposób bezawaryjny.
  3. Regulacja na silniku ma wyraźnie mniejszy zakres (nie może być bezstopniowa i praktycznie nie oferuje więcej niż trzy stopnie regulacji), podczas gdy regulatory oferują szerokie możliwości sterowania (bezstopniowo, 3- lub 5-stopniowo) systemami wentylacyjnymi.

Idealnym przykładem jest tu regulator ARWT Firmy Breve.

Regulator ARWT z pięciostopniową regulacją wyposażony jest w termostat, który utrzymuje zadaną temperaturę, podczas gdy regulator ARES/T również jest wyposażony w termostat, ale dodatkowo sam dostosowuje prędkość wentylatora po to, by utrzymać zadaną temperaturę. To wygodne i ekonomiczne rozwiązanie do stosowania zarówno w mniej, jak i bardziej zaawansowanych układach wentylacyjnych.

Warto pamiętać, że to tylko próbka możliwości regulatora ARES/T. Funkcja KickStart zapewnia pewny i szybki start, izolacja 4kV między wejściem sterującym, a układem wykonawczym oraz wewnętrzny układ zasilający zwiększają bezpieczeństwo użytkowania, a dzięki ochronie IP54 regulator sprawdzi się w (prawie) każdych warunkach.

Regulator AREX pozwala z kolei na bezstopniowe sterowanie wentylatorami na odległość  za pomocą sygnału 0-10V DC (modele AREX), 0-20mA (AREX/I) czy protokołu MODBUS (typoszereg AREX/A – już dostępny w ofercie). Dzięki temu możliwe jest podłączenie regulatora do urządzeń takich jak panele HMI, sterowniki PLC czy komputery PC – to bez wątpienia przydatne rozwiązanie w projektowaniu rozbudowanych układów HVAC lub przy integracji z systemami BMS.

Nowością w ofercie Breve są również regulatory dwunastawowe dostępne w wersji jedno- lub trójfazowej. Pozwalają one na regulację wentylatorem np. w dzień i w nocy – jeden regulator i pięciostopniowa regulacja na dwa sposoby – praktyczne rozwiązanie, co by nie mówić.

Modele z serii ARWE/A wyposażone są w te same funkcje (HMI, PLC i BMS) co AREX/A, tyle tylko że w połączeniu z pięciostopniową regulacją.
Co jeszcze łączy modele ARWE/A i AREX/A? Można powiedzieć, że są inteligentne i “bardzo smart”, ponieważ wystarczy zadać im pożądaną temperaturę, a one same dostosują prędkość wentylatora tak, by w pomieszczeniu utrzymać wymaganą temperaturę. Co więcej, ich konstrukcja pozwala łączyć wiele regulatorów w jeden, sprawnie działający system, którym można sterować z jednego miejsca, np. z komputera.

System regulatorów programowalnych sterowanych sygnałem 230V AC

System regulatorów programowalnych sterowanych sygnałem 230V AC

Warto jeszcze poznać inne modele regulatorów oferowane przez BREVE. Firma oferuje systemy regulatorów programowalnych z serii ARWE oraz ARH, które funkcjonują razem z dedykowanymi sterownikami. Regulatorami można sterować za pomocą sygnału 230V AC lub 0-10V DC i oferują one szerokie możliwości ustawiania temperatury (wiele programów pracy na każdy dzień tygodnia). Gdyby tego było mało, system regulatorów programowalnych może się składać z bardzo wielu regulatorów podłączonych do jednego sterownika z ekranem dotykowym. Genialne rozwiązanie!

A wszystko po to, by zapewnić odpowiedni klimat w miejscu pracy lub w domu, obniżyć koszty energii i zwiększyć wygodę użytkowania.  Doskonale!

mgr inż. Krzysztof Majewski
Kierownik Działu Handlowego
Breve-Tufvassons
Zadaj pytanie
Potrzebujesz więcej informacji? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Napisz do nas, a na pewno uzyskasz odpowiedź.
Nasi doradcy chętnie podpowiedzą i rozwieją Twoje wątpliwości. Pytaj śmiało.

Breve Tufvassons Sp. z o. o.
ul. Postępowa 25/27
93-347 Łódź
NIP: 727-012-56-95
KRS: 0000034304
REGON: 004278382

Zapraszamy do kontaktu:
tel: (42) 640 15 39
fax: (42) 640 15 41
handel@breve.pl