Fazowy regulator prędkości wentylatora AREB 2,5

Większość zastosowań wentylatorów wymaga możliwościobniżania ich wydajności lub ogólnie regulacji. Powody są różne, począwszy od potrzeby obniżenia poziomu hałasu, poprzez regulację temperatury w pomieszczeniach, aż do precyzyjnie ustalanych wartości ciśnień w układach wentylacyjnych.Jednak zdecydowana większość regulatorów pracuje w urządzeniach grzewczych, a w szczególności w nagrzewnicach wodnych. W rezultacie mówi się zatem o zestawie nagrzewnica + regulator, na cenę którego regulator ma spory wpływ.

Ciekawą propozycją, bo dostępną zarówno w atrakcyjnej cenie jak i wyposażonej w wiele  praktycznych rozwiązań, jest regulator fazowy do wentylatorów małej mocy – AREB 2,5.

GŁÓWNE WYRÓŻNIKI

FUNKCJA PAMIĘCI NASTAWY
Większość podobnych urządzeń na rynku uruchamiamy, przekręcając gałkę potencjometru, co sprawia, że w danym momencie wentylator otrzymuje pełne napięcie zasilania, które potem regulujemy do pożądanego poziomu. Regulator AREB 2,5 uruchamiany jest pokrętłem, którego jednak nie trzeba obracać, bo wystarczy go po prostu wcisnąć. Tym samym uruchamiamy wentylator na tym samym ustawieniu, przy którym został wyłączony (tzw. funkcja pamięci nastawy), co jest niewątpliwie rozwiązaniem praktycznym, wygodnym i ergonomicznym.

POTENCJOMETR
Regulator prędkości wentylatora AREB 2,5 pozwala użytkownikowi ustalić minimalną prędkość wentylatora przez ustawienie wewnętrznego, miniaturowego potencjometru. To bardzo przydatne, szczególnie w stosunku do konkurencyjnych regulatorów bez tej funkcji, które nie pozwalają na ustawienie dostatecznie małych obrotów, co w wielu przypadkach bywa niezbędne.

INNE FUNKCJONALNOŚCI
AREB posiada podświetlane pokrętło, a pomijając w montażu tylną część obudowy, otrzymujemy jego wersję podtynkową.

W ofercie Firmy Breve można znaleźć wiele produktów z grupy HVAC, które znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

mgr inż. Krzysztof Majewski
Kierownik Działu Handlowego
Breve-Tufvassons
Zadaj pytanie
Potrzebujesz więcej informacji? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Napisz do nas, a na pewno uzyskasz odpowiedź.
Nasi doradcy chętnie podpowiedzą i rozwieją Twoje wątpliwości. Pytaj śmiało.

Breve Tufvassons Sp. z o. o.
ul. Postępowa 25/27
93-347 Łódź
NIP: 727-012-56-95
KRS: 0000034304
REGON: 004278382

Zapraszamy do kontaktu:
tel: (42) 640 15 39
fax: (42) 640 15 41
handel@breve.pl