ARWE i A3RWE – jakie regulatory obrotów wentylatora kryją się pod tymi nazwami?

Regulatory prędkości wentylatorów to grupa produktów o dużej popularności w ofercie firmy Breve. O samej regulacji prędkości wentylatorów pisaliśmy tutaj, a poniżej zestawiamy szczegółowe informacje o regulatorach ARWE i A3RWE.

Regulatory wentylatorów ARWE (jednofazowe) i A3RWE(trójfazowe) wyposażone są w mikroprocesorowy układ przełączający pięć odczepów uzwojenia, który korzysta z optoizolowanego wejścia sterującego współpracującego ze standardowym w automatyce sygnałem analogowym 0-10VDC lub 0 – 20mADC.

Regulator prędkości wentylatora ARWE

ARWE single phase fan speed controller with 0-10VDC signal for HVAC

ARWE single phase fan speed controller with 0-10VDC signal for HVAC

Dzięki takiemu sterowaniu rosną możliwości wykorzystania regulatorów do bardziej zaawansowanych układów wentylacji, gdzie niezbędne jest uzależnienie prędkości wentylatorów od np. temperatury, czasu, zawartości gazów czy innych czynników.

Na szczególna uwagę zasługuje fakt, że autotransformatorowa technika regulacji prędkości w tym przypadku nadal zachowuje swoje ważne zalety, szczególnie bezgłośną pracę silnika. Nie występują tu również żadne szumy i „brumy” pochodzące od energoelektronicznych technik zmiany napięcia (regulacja fazowa, czy PWN). Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma również elementów ruchomych, które mogłyby ulegać uszkodzeniu.

Regulator prędkości wentylatora A3RWE

Autotransformatorowy regulator prędkości obrotowej wentylatorów sterowany zdalnie sygnałem 0-10VDC A3RWE

Autotransformatorowy regulator prędkości obrotowej wentylatorów sterowany zdalnie sygnałem 0-10VDC A3RWE

 

Regulatory prędkości wentylatorów ARWE oraz A3RWE mają ponadto inne ważne zalety.

Mogą one reagować na sygnały z zewnętrznych czujników temperatury silnika czy też czujników antyzamrożeniowych, włączając lub wyłączając cały regulator.

ARWE i A3RWE posiadają także różne zabezpieczenia – od cieplnych, przez nadmiarowo-prądowe, aż po zabezpieczenia przed załączeniem dwóch odczepów w tym samym czasie. Do dyspozycji użytkownika wyprowadzono dodatkowe wyjście do zasilania innych odbiorników, np. elektrozaworów, które korzysta z zabezpieczeń samego regulatora.

Regulatory prędkości wentylatorów ARWE oraz A3RWE produkowane są w kilku odmianach mocy, określonych za pomocą nominalnej wartości prądu, co jest najwygodniejszym sposobem zdefiniowania układu, gdzie mamy do czynienia z regulacją mocy.

 

mgr inż. Krzysztof Majewski
Kierownik Działu Handlowego
Breve-Tufvassons

Zadaj pytanie
Potrzebujesz więcej informacji? Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Napisz do nas, a na pewno uzyskasz odpowiedź.
Nasi doradcy chętnie podpowiedzą i rozwieją Twoje wątpliwości. Pytaj śmiało.

Breve Tufvassons Sp. z o. o.
ul. Postępowa 25/27
93-347 Łódź
NIP: 727-012-56-95
KRS: 0000034304
REGON: 004278382

Zapraszamy do kontaktu:
tel: (42) 640 15 39
fax: (42) 640 15 41
handel@breve.pl