transformator obudowany | Breve https://www.breve.pl Polski producent transformatorów, regulatorów, dławików i zasilaczy Tue, 19 Jan 2021 14:05:27 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.3 https://www.breve.pl/pliki/2019/01/cropped-LOGO-BREVE-sygnet-32x32.png transformator obudowany | Breve https://www.breve.pl 32 32 PCS 250/9A – transformator do cięcia styropianu https://www.breve.pl/blog/pcs-250-9a-nowy-transformator-do-ciecia-styropianu Sun, 03 Nov 2019 23:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/pcs-250-9a-nowy-transformator-do-ciecia-styropianu Jednym z ważnych elementów ocieplania budynków jest odpowiednie przycinanie styropianu. Istotne jest aby docinane płyty dolegały precyzyjnie jedna do drugiej. Cięcie mechaniczne np. piłą czy nożem powoduje wykruszanie się dużej ilości kuleczek styropianu, przez co rzaz jest bardzo postrzępiony. Przygotowane w ten sposób płyty po przyklejeniu na ocieplaną ścianę wymagają dodatkowego uszczelniania pianą poliuretanową aplikowaną […]

The post PCS 250/9A – transformator do cięcia styropianu first appeared on Breve.]]>

Jednym z ważnych elementów ocieplania budynków jest odpowiednie przycinanie styropianu. Istotne jest aby docinane płyty dolegały precyzyjnie jedna do drugiej. Cięcie mechaniczne np. piłą czy nożem powoduje wykruszanie się dużej ilości kuleczek styropianu, przez co rzaz jest bardzo postrzępiony. Przygotowane w ten sposób płyty po przyklejeniu na ocieplaną ścianę wymagają dodatkowego uszczelniania pianą poliuretanową aplikowaną z pistoletu, co wydłuża czas montażu i podnosi koszty.

Dodatkowym negatywnym aspektem tej techniki jest powstawanie bardzo dużej ilości okruchów styropianu (kuleczek), które zaśmiecają plac budowy i ze względu na swoją znikomą wagę roznoszone są z wiatrem po okolicznych posesjach, co zazwyczaj spotyka się z nieprzyjemnymi i uzasadnionymi reakcjami sąsiadów.
Aby uniknąć tego typu niedogodności można zastosować inną technikę cięcia styropianu: CIĘCIE GORĄCYM DRUTEM OPOROWYM.
Jest wiele technik takiego cięcia – począwszy od prostej ramki drewnianej z napiętym odcinkiem drutu oporowego, aż do bardzo zaawansowanych maszyn tnących we wszystkich płaszczyznach wraz z łukami i skosami.
Większość maszyn do cięcia styropianu zasilanych jest z transformatorów o mocy 100-250W i napięciu wyjściowym około 24V. Jednak mało kiedy otrzymujemy możliwość regulacji temperatury drutu tnącego. Konieczność takiej regulacji wynika z dużej różnicy temperatur podczas prowadzonych prac. Mamy do czynienia z temperaturą od 2-3 stopni w marcu czy październiku aż po ok. 35 stopni w lipcu czy sierpniu. Dochodzi do tego jeszcze chłodzący czynnik wiatru. Zbyt chłodny drut powoduje spowolnienie cięcia i sklejanie się przecinanych elementów. Z drugiej strony, zbyt wysoka temperatura drutu tnącego powoduje topienie się styropianu i stratę precyzji docinanych elementów oraz utratę zaplanowanych wymiarów.
Oferowane przez BREVE rozwiązanie czyli: transformator do cięcia styropianu PCS 250/9A zaprojektowany jest tak, aby zapewnić użytkownikowi możliwość regulowania temperatury drutu tnącego zapewniając jednocześnie pełne bezpieczeństwo. Szeroki zakres regulacji od 20V do 28V pozwala na wyeliminowanie negatywnego wpływu zmian temperatury otoczenia na roboczą temperaturę drutu tnącego. Regulacja realizowana jest za pomocą 5-cio pozycyjnego przełącznika o skoku 2V.

Najważniejsze cechy PCS 250/9A:

 • Zasilanie drutu tnącego napięciem bezpiecznym dla użytkownika.
 • Zapewniona separacja od napięcia sieciowego 230V.
 • Możliwość wygodnej i precyzyjnej regulacji temperatury drutu tnącego.
 • Zabezpieczenie transformatora przed uszkodzeniem w wyniku zwarcia lub przeciążenia.
 • Wygodny w obsłudze bezpiecznik automatyczny.
 • Brak konieczności wymiany przepalonych wkładek bezpiecznikowych na nowe.
 • Ergonomiczna zwarta konstrukcja.
 • Wygodny i wytrzymały uchwyt do przenoszenia.
 • Wytrzymały profesjonalny przewód zasilający.
 • Wysoki stopień ochrony (IP44) zapewniający bryzgoszczelność transformatora.
 • Sygnalizacja zasilania drutu tnącego podświetlanym wyłącznikiem.
 • Wygodne gniazdo pozwalające na szybkie podłączanie drutu tnącego.
 • Wtyczka załączona do zestawu.


Specyfikacja techniczna:
Napięcie zasilające: 230V
Napięcie wyjściowe regulowane: 20V – 22V – 24V – 26V – 28V
Częstotliwość: 50 Hz
Moc: 250W – max 9A

The post PCS 250/9A – transformator do cięcia styropianu first appeared on Breve.]]>
Praca przerywana transformatora https://www.breve.pl/blog/praca-przerywana-transformatora-2 Thu, 21 Jan 2016 23:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/praca-przerywana-transformatora-2 Na czym polega praca przerywana transformatora? Niezbędną moc transformatora pracującego w sposób „przerywany” w jednakowych określonych cyklach wyznacza się wg wzoru: S = √ (tp/(4tc)  x  Sodb gdzie: S – moc transformatora tp – czas pracy tc – czas cyklu Sodb – moc przyłączonego odbiornika PRZYKŁAD: Jeśli wyjście transformatora jest obciążone mocą 1000VA przez czas […]

The post Praca przerywana transformatora first appeared on Breve.]]>
Na czym polega praca przerywana transformatora?

Niezbędną moc transformatora pracującego w sposób „przerywany” w jednakowych określonych cyklach wyznacza się wg wzoru:

S = √ (tp/(4tc)  x  Sodb
gdzie:
S – moc transformatora
tp – czas pracy
tc – czas cyklu
Sodb – moc przyłączonego odbiornika

PRZYKŁAD: Jeśli wyjście transformatora jest obciążone mocą 1000VA przez czas 2 s. w ciągu 6 s., wówczas moc potrzebnego transformatora wynosi:
S = √ (2/6) x 1000VA = 577VA

Transformatory do elektronarzędzi PFN

Transformatory do elektronarzędzi PFN

Zjawisko pracy przerywanej jest szczególnie ważne w funkcjonowaniu obudowanych transformatorów do elektronarzędzi. Firma Breve ma w swojej ofercie tego typu produkty pod nazwą PFN. Szczegółowy opis można znaleźć na stronie internetowej.

The post Praca przerywana transformatora first appeared on Breve.]]>