tmm | Breve https://www.breve.pl Polski producent transformatorów, regulatorów, dławików i zasilaczy Mon, 11 Jan 2021 22:26:21 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.3 https://www.breve.pl/pliki/2019/01/cropped-LOGO-BREVE-sygnet-32x32.png tmm | Breve https://www.breve.pl 32 32 Transformatory jednofazowe STM i TMM – który wybrać? https://www.breve.pl/blog/transformatory-jednofazowe-stm-i-tmm-ktory-wybrac Mon, 12 Oct 2015 22:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/transformatory-jednofazowe-stm-i-tmm-ktory-wybrac Breve Tufvassons oferuje szeroką paletę transformatorów jednofazowych. Jedne z najbardziej popularnych to modele STM i TMM. Poniżej przedstawiamy co łączy oba produkty i jakie są między nimi różnice. Podpowiadamy również, który z nich wybrać. Transformatory TMM i STM to przede wszystkim transformatory bezpieczeństwa (i /lub separacyjne), nazywane wcześniej ochronnymi, gdyż chronią przed porażeniami elektrycznymi. W […]

The post Transformatory jednofazowe STM i TMM – który wybrać? first appeared on Breve.]]>
Breve Tufvassons oferuje szeroką paletę transformatorów jednofazowych.
Jedne z najbardziej popularnych to modele STM i TMM. Poniżej przedstawiamy co łączy oba produkty i jakie są między nimi różnice. Podpowiadamy również, który z nich wybrać.

Transformatory TMM i STM to przede wszystkim transformatory bezpieczeństwa (i /lub separacyjne), nazywane wcześniej ochronnymi, gdyż chronią przed porażeniami elektrycznymi. W związku z tym najważniejsze w nich jest właściwe zaprojektowanie układu izolacyjnego pomiędzy uzwojeniem pierwotnym (sieciowym), a uzwojeniem wtórnym (wyjściowym). Wskazówki, jak taką izolację należy projektować, wykonywać i badać, określone są we właściwych normach międzynarodowych i krajowych np. PN-EN 61558-2-4, PN-EN 61558-2-6.

Ponadto, procedury ISO dotyczące Systemów Zarządzania Jakością wymuszają skrupulatne postępowanie na każdym etapie powstawania nowych rozwiązań i modernizacji. Ważnym działaniem w wieloletniej produkcji jest obserwacja jakości, wprowadzanie udoskonaleń czy też porównywanie z wyrobami zagranicznymi. Prowadzi to do lepszego wykorzystania własności materiałów, wprowadzania nowych surowców i technologii oraz do zmniejszania gabarytów i ciężarów. W konsekwencji może to również obniżyć cenę produktu.

Wszystkie te czynniki sprawiły, że w ofercie Breve Tufvassons występują zarówno transformatory jednofazowe STM, jak i modele z typoszeregu TMM.

 TMM 50/A 230/ 12V
TMM

 

Typoszereg TMM powstał ponad 10 lat temu. Bazował on na dostępnych wówczas materiałach i technologiach, spełniał ówczesne normy i zaspokajał tradycyjne przyzwyczajenia Klientów. Transformatory TMM są wykonywane na rdzeniach EI z karkasami (szpulkami) dwukomorowymi z tzw. przegrodą, bardzo dobrze widoczną. Dlaczego to ważne? Doskonale widoczna przegroda ma swego rodzaju znaczenie psychologiczne, szczególnie wśród tych, którzy czują, można powiedzieć, że dobry i niezawodny transformator bezpieczeństwa to taki, który ma karkas z przegrodą.

W miarę rozwoju firmy i chęci odpowiadania na zapotrzebowanie rynku, wprowadziliśmy do naszej oferty modele STM, które, choć nie mają widocznego karkasu z przegrodą poziomą, mają przegrodę pionową i wiele innych zalet.

Najważniejsze cechy transformatorów STM:

  • mniejsze wymiary i masa,
  • mniejsze zużycie materiałów oraz bardziej optymalne zapełnienie cewki drutami nawojowymi,
  • mniejszy strumień magnetyczny rozproszenia ze względu na lepsze sprzężenie magnetyczne uzwojeń,
  • mniejsze szkodliwe oddziaływanie magnetyczne w urządzeniach wrażliwych na rozproszone
  • pole magnetyczne,
  • mniejsze napięcie zwarcia, co w niektórych zastosowaniach ułatwia dobór bezpieczników,
  • możliwość łatwego montażu i rozmieszczenia zacisków,
  • zwiększenie obsługi serwisowej i unifikacji unijnej,
  • zwiększenie konkurencyjności technicznej i ekonomicznej,
  • porównywalność ochrony przed porażeniem elektrycznym.


Poniżej zestawiamy najważniejsze różnice w budowie transformatorów STM i TMM.

 

 

Zapraszamy do kontaktu pod nr tel. 42 640 15 39, z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy dobrać najlepszy transformator.

mgr inż. Krzysztof Majewski
Kierownik Działu Handlowego
Breve-Tufvassons

The post Transformatory jednofazowe STM i TMM – który wybrać? first appeared on Breve.]]>