producent | Breve https://www.breve.pl Polski producent transformatorów, regulatorów, dławików i zasilaczy Tue, 23 Mar 2021 11:47:26 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.3 https://www.breve.pl/pliki/2019/01/cropped-LOGO-BREVE-sygnet-32x32.png producent | Breve https://www.breve.pl 32 32 Dławiki sieciowe do układów napędowych firmy Breve-Tufvassons https://www.breve.pl/blog/dlawiki-sieciowe-do-ukladow-napedowych-firmy-breve-tufvassons Tue, 07 Apr 2020 22:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/dlawiki-sieciowe-do-ukladow-napedowych-firmy-breve-tufvassons Dławik to nic innego jak cewka indukcyjna z rdzeniem magnetycznym, zapobiegająca nagłym zmianom natężenia prądu elektrycznego. Może też służyć do ograniczenia prądu przemiennego bez strat mocy, jakie występowałyby gdyby elementem ograniczającym była rezystancja. Więcej informacji o cechach i rodzajach tych urządzeń można znaleźć tutaj. Dławiki sieciowe to urządzenia dedykowane do pracy w obwodach zasilania przekształtników, […]

The post Dławiki sieciowe do układów napędowych firmy Breve-Tufvassons first appeared on Breve.]]>
Dławik to nic innego jak cewka indukcyjna z rdzeniem magnetycznym, zapobiegająca nagłym zmianom natężenia prądu elektrycznego. Może też służyć do ograniczenia prądu przemiennego bez strat mocy, jakie występowałyby gdyby elementem ograniczającym była rezystancja.

Więcej informacji o cechach i rodzajach tych urządzeń można znaleźć tutaj.

Dławiki sieciowe to urządzenia dedykowane do pracy w obwodach zasilania przekształtników, szczególnie w układach napędowych. Wspólną cechą przetwarzania energii elektrycznej za pomocą urządzeń energoelektronicznych są odkształcenia prądu od sinusoidy, oraz częste łączenia obwodów.
Rodzi to szereg zjawisk i potrzeb:

  • komutacyjne przepięcia na indukcyjnościach współpracującego transformatora,
  • generowanie wyższych harmonicznych prądu,
  • generowanie zakłóceń elektromagnetycznych,
  • potrzebę ograniczenia szybkości narastania prądu w celu ochrony struktur półprzewodników,
  • potrzebę ograniczenia mocy rozruchowych.

Firma Breve-Tufvassons oferuje dwa typoszeregi dławików sieciowych o nominalnym spadku napięcia 4% dla 3f-400V, i 1f-230V.
Dławiki są zbudowane na bazie rdzeni składanych z kształtek EI oraz 3UI, ze szczeliną powietrzną i o uzwojeniach miedzianych nawiniętych na jednolitych korpusach izolacyjnych.
Podwójna impregnacja próżniowa zapewnia dużą wytrzymałość mechaniczną i ochronę klimatyczną.

Dławiki są wykonane w stopniu ochrony IP00 i cieplnej klasie izolacji ta40B lub ta40F. Ich maksymalne napięcie obwodu to 750V.

W ofercie Breve są dławiki sieciowe jednofazowe D1N oraz trójfazowe dławiki sieciowe D3N.

 D1N 150A/0,195mH 4%         D3N 150A/0,195mH 4%

mgr inż. Krzysztof Majewski
Kierownik Działu Handlowego
Breve-Tufvassons

 

The post Dławiki sieciowe do układów napędowych firmy Breve-Tufvassons first appeared on Breve.]]>
ZLD – elektroniczne zasilacze do oświetlenia LED https://www.breve.pl/blog/zld-elektroniczne-zasilacze-do-oswietlenia-led Sun, 02 Feb 2020 23:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/zld-elektroniczne-zasilacze-do-oswietlenia-led BREVE poleca nową generację zasilaczy do oświetlenia LED i halogenów. Pełną charakterystykę dobrej klasy zasilaczy do żarówek LED firmy BREVE można znaleźć w tym artykule. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety elektronicznych zasilaczy ZLD przeznaczonych do oświetlenia LED.    

The post ZLD – elektroniczne zasilacze do oświetlenia LED first appeared on Breve.]]>
BREVE poleca nową generację zasilaczy do oświetlenia LED i halogenów.

Pełną charakterystykę dobrej klasy zasilaczy do żarówek LED firmy BREVE można znaleźć w tym artykule.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety elektronicznych zasilaczy ZLD przeznaczonych do oświetlenia LED.

 

 

The post ZLD – elektroniczne zasilacze do oświetlenia LED first appeared on Breve.]]>
Breve Tufvassons – 25 lat na rynku https://www.breve.pl/blog/breve-tufvassons-25-lat-na-rynku Sun, 25 Oct 2015 23:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/breve-tufvassons-25-lat-na-rynku Breve Tufvassons to polski producent transformatorów, regulatorów prędkości wentylatorów, dławików i zasilaczy. Firma funkcjonująca na rynku od 25 lat z sukcesami rozwija swoje portfolio produktów i zaspokaja potrzeby Klientów nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.   Jubileusz 25-lecia istnienia firmy to okazja do tego, żeby pokazać od czego to wszystko się zaczęło, jak […]

The post Breve Tufvassons – 25 lat na rynku first appeared on Breve.]]>
Breve Tufvassons to polski producent transformatorów, regulatorów prędkości wentylatorów, dławików i zasilaczy. Firma funkcjonująca na rynku od 25 lat z sukcesami rozwija swoje portfolio produktów i zaspokaja potrzeby Klientów nie tylko w Polsce, ale i całej Europie.

 

Jubileusz 25-lecia istnienia firmy to okazja do tego, żeby pokazać od czego to wszystko się zaczęło, jak wyglądały początki i gdzie obecnie jest miejsce firmy w branży przemysłowej.

 

The post Breve Tufvassons – 25 lat na rynku first appeared on Breve.]]>