praca przerywana transformatora | Breve https://www.breve.pl Polski producent transformatorów, regulatorów, dławików i zasilaczy Mon, 11 Jan 2021 20:55:01 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.3 https://www.breve.pl/pliki/2019/01/cropped-LOGO-BREVE-sygnet-32x32.png praca przerywana transformatora | Breve https://www.breve.pl 32 32 Praca przerywana transformatora https://www.breve.pl/blog/praca-przerywana-transformatora Tue, 17 May 2016 22:00:00 +0000 https://www.breve.pl/blog/praca-przerywana-transformatora Jeżeli transformator pracuje w kolejno określonych cyklach, a czasy przerwy w pracy nie pozwalają na ochłodzenie transformatora do temperatury bliskiej temperaturze otoczenia, wówczas mówimy, że transformator pracuje w sposób „przerywany”.  Przy takiej pracy nie jest koniecznym stosowanie transformatora o mocy min. równej mocy przyłączanego odbiornika w cyklu pracy. Moc transformatora można obliczyć na podstawie zależności: […]

The post Praca przerywana transformatora first appeared on Breve.]]>
Jeżeli transformator pracuje w kolejno określonych cyklach, a czasy przerwy w pracy nie pozwalają na ochłodzenie transformatora do temperatury bliskiej temperaturze otoczenia, wówczas mówimy, że transformator pracuje w sposób „przerywany”. 

Przy takiej pracy nie jest koniecznym stosowanie transformatora o mocy min. równej mocy przyłączanego odbiornika w cyklu pracy. Moc transformatora można obliczyć na podstawie zależności:

S = √ (tp/(4tc)  x  Sodb

Dla przykładu: jeśli wyjście transformatora jest obciążone mocą 2000VA przez czas 1s. w ciągu 4s., wówczas moc potrzebnego transformatora wynosi:

S = √ (1/4) x 2000VA = 1000VA

mgr inż. Krzysztof Majewski
Kierownik Działu Handlowego
Breve-Tufvassons
The post Praca przerywana transformatora first appeared on Breve.]]>